Vergnano Caffe

     129 lat historii nierozerwalnie związanych z Kawą

     Caffe Vergnano to najstarsza firma produkująca kawę we Włoszech przez rodziny biznes.
Od 1882 roku działa z powodzeniem, czyli od 129 lat, w imię tradycji i innowacji, promuje kulturę kawy we Włoszech i na świecie. Obecnie firma prowadzona jest przez prezesa Carlo Vergnano i Dyrektora Zarządzającego Franco Vergnano.

     Dziś jest to solidny biznes, zdolny do pokonywania nowych wyzwań rynkowych w dynamiczny i umiejętny sposób, który ugruntował swoją pozycję na rynku włoskim i zyskał nowe, ważne miejsca na scenie międzynarodowej. Caffè Vergnano eksportuje się do ponad 60 krajów świata. Sukces firmy jest wynikiem stałego wysiłku w celu osiągnięcia, jakości doskonałej, którą prawdziwi koneserzy kawy doceniają i uznają w Caffe Vergnano od ponad wieku. Misja wykonywana z pasją, entuzjazmem i duchem inicjatywy przez cztery pokolenia rodziny.

     Tradycja to sekret doskonałej, jakości Caffe Vergnano polega na starannej selekcji ziarna od najlepszych producentów kawy na poziomie światowym. Vergnano i jego syn Pietro osobiście odwiedzają plantacje i dostawców. Wybór wysokiej, jakości mieszanek łączy skonsolidowane doświadczenie w przetwarzaniu kawy, które nadal odbywa się w tradycyjny sposób, za pomocą powolnego palenia. Cykle są wykonywane z różnych czasach i na różnych temperatur w zależności od pochodzenie kawy, dzięki czemu można osiągnąć tylko odpowiedni poziom pieczenia. Wysoka, jakość czyli standardy i restrykcyjne przepisy certyfikacyjne regulują cały proces produkcji.

     Caffe Vergnano gwarantuje wysoką jakość organoleptyczną, od ziarna do kawy w filiżance.

Wybierz kategorię

Kawa ziarnista

Caffe Vergnanojestz nami od  ponad 100 lat tradycji. Kawa Arabica to najbardziej prestiżowy rodzaj kawy. Stworzony dla tych, którzy wolą kawę świeżo zmieloną ziarna Vergnano są wybierane starannie tylko wśród  odmian  najlepszych w Arabice z Ameryki Środkowej i Południowej. Opakowanie przyjazne dla środowiska oznacza, że ziarno ​​pozostaje świeże i może być przechowywany przez dłuższy czas.

Kawa mielona

W ofercie Vergnano znajdują się dwie mieszanki do ekspresów przelewowych: Classic oraz Dark – jasno i ciemno palona (opakowanie 1kg), jak również kawy mielone do użytku domowego – mielenie dostosowane zarówno do mokatierek, jak i ekspresów ciśnieniowych (puszki i kartoniki po 250 g), wśród których znajduje się nasza najlepsza mieszanka Esspresso 1882, kawa bezkofeinowa, jak i klasyczne mieszanki do espresso.

Dodatki do kawy

      Udoskonaleniem oferty kawowej są słodkie dodatki, które wzbogacą każdą filiżankę espresso bądź cappuccino. Wśród nich znajdują się doskonałe migdały w mlecznej lub gorzkiej czekoladzie, orzechy w czekoladzie mlecznej, ziarno kawy w czekoladzie deserowej oraz ciasteczka korzenne. Ponadto w naszej ofercie dostępny jest cukier pakowany w saszetki, zarówno biały jak i trzcinowy oraz szeroka gama syropów smakowych firm Giffard i Riemerschmid.