Carraro Caffe

     „Firmy takiej jak nasza nie można zaprezentować nie przedstawiając intencji i motywów, które doprowadziły do podjęcia kroków umożliwiających tak zdecydowany rozwój. Nie jest to również możliwe bez wspomnienia tych, którzy dali jej podwaliny w przeszłości, jak i tych, którzy pracują tu także dziś.

     Nie można też pominąć wydarzeń i anegdot, jakie złożyły się na historię Caffe Carraro od czasu jej powstania w 1927 roku, jak i dnia dzisiejszego, kiedy firma przybiera formę dużej i prężnie działającej palarni. Tak długa i barwna historia i jeden motyw przewodni: entuzjazm dla naszej pracy oraz świadomość, że wykonujemy ją najlepiej, jak potrafimy. Fotografie zgromadzone w materiałach archiwalnych firmy mają specyficzną aurę i smak. Pokazują ludzi, ich pracę ich pasje. W Caffe Carraro również mamy podobną kolekcję i kiedy przeglądamy te stare fotografie zawsze staramy się zrozumieć kogo i jakie sytuacje obserwujemy. Pozwala nam to obcować w sposób niemal fizyczny z historią naszej firmy, gdyż na tych bardzo starych fotografiach wciąż czuć smak i aromat wspaniałej kawy. Niezliczone anegdoty pracowników barów, właścicieli sklepów, listy od klientów, pergaminowe opakowania i pracownicy w nowych samochodach z dumą prezentujący świeżo namalowane logo Carraro. Te samochody dostawcze i ciężarówki, często wzbijające chmury kurzu pędząc przez drogi i ludzie, którzy na nich czekali, chroniący się przed słońcem w cieniu pergoli, z ołówkiem za uchem i w modnej kamizelce dają obraz innych czasów i smaków.

     Możemy ich tylko pamiętać, bez innego powodu ponad to, że 1927 rok, to czas bardzo już odległy i wiele wody upłynęło od tamtych lat. Wielu z nas jeszcze się wtedy nie narodziło, a kawa często była tylko elementem znaczków pocztowych na kartkach z odległych krajów. Niemniej jednak kultura doskonałego espresso zakorzeniała się już wtedy w naszym kraju, a Caffe Carraro było niewątpliwie jej jasnym punktem”, wypowiedź właściciela palarni Dottore Zanandrea.

Wybierz kategorię

Kawa ziarnista

Starannie wyselekcjonowana. Palona we Włoszech. Dowieziona do naszego magazynu trzy tygodnie po wypaleniu i zapakowaniu. Nieprzechowywana w naszym magazynie dłużej niż jeden miesiąc, gwarantuje swoją najwyższą formę .

Kawa mielona

Dziś na całym świecie kawa mielona dominuje nasze domy. Nie mogło też zabraknąć tego produktu w ofercie Carraro. Przyjazne dla środowiska opakowanie sprzyja przechowywaniu kawy nawet kilkanaście tygodni bez utraty jakości. Mieszanki są tak dopasowane by zaspokoić najśmielsze oczekiwania konsumentów na całym świecie

Dodatki do kawy

Akcesoria zostały podzielone na dwie linie: klasyczna i niebieską. Klasyczna linia dedykowana wnętrzom o stonowanym charakterze, niebieska dla wnętrz o charakterze przebojowym. Miksowanie akcesoriów dozwolone.