La Via del Te

     Firma została założona w 1961 roku przez przedsiębiorczego ducha Alfredo Carrai. Alfredo był tak zafascynowany światem herbaty i mimo młodego wieku, zdecydował się podjąć wyzwanie zbudowania kultury picia we Włoszech tego szacownego trunku, biorąc pod uwagę fakt o niezmiernie małej popularności herbaty w tamtych czasach.Chęć zwiększenia swojej wiedzy drugiego najbardziej powszechnie pijanego napoju na świecie doprowadziły go do odbycia licznych podróży w poszukiwaniu najrzadszych herbat i najlepszych zbiorów, nie tracąc świadomości, że zawsze jest herbata która czeka na odkrycie i degustację. Pierwsze wyjazdy Alfredo do Chin to opowieści z przygodami i tysiąc trudności, w poszukiwaniu białych herbat lub szlachetnych herbat z prowincji Yunnan, pierwsze skomplikowane negocjacje na plantacji Darjeeling, emocje na degustacji pierwszego Gyokuro. ..

A potem jest satysfakcja z otwarcia prawdziwego świata herbat dla Włochów, przyzwyczajonego do sporadycznego spożycia czarnej herbaty w torebkach.

Od pierwszych opakowaniach etykiety Snake (później zmieniony na Snak), do przywozu herbaty w opakowaniu kraju pochodzenia, poprzez utworzenie w latach 80-tych marki La Via del Te to jak hołd dla tradycji japońskiej z Cha-no-yu, która ma swój fundament w Chado, czyli „La Via del Te”.

Wybierz kategorię

Natursan

Podstawowa herbaciana propozycja firmy La Via del Te, idealna jako herbata śniadaniowa, serwowana podczas wydarzeń kateringowych, czy też jako podstawowa linia do kawiarni i restauracji. Kazde opakowanie, to 25 torebek wykonanych z papieru, bez dodatku substancji wpływających na smak herbaty, jak również bez metalowych spinek. Starannie wyselekcjonowana linia 19 smaków zapewnia odpowiednią różnorodność.

Filtrofoglia

Z myślą o bardziej wymagajacych klientach stworzono linię Filtrofoglia – porcjowane herbaty sypane, zamknięte w eleganckiej jedwabnej saszetce, która ze wzgledu na specjalną konstrukcję daje możliwość swobodnego zwiększania objętości, co w doskonały sposób wydobywa smak i aromat herbaty.

Herbaty sypane

Ukoronowaniem oferty La Via del Te jest szeroka gama herbat sypanych. Specjalnie wyselekcjonowana propozycja zarówno herbat klasycznych, jak i autorskich mieszanek najwyższej jakości, umożliwia stworzenie szerokiego i atrakcyjnego menu herbacianego. W naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroką paletę herbat czarnych, czrnych aromatyzowanych, pół i post fermentowanych, białych, suszy owocowych, bukietów herbacianych i mieszanek ziołowych.