Harney & Sons

     To było 25 lat temu, kiedy John Harney podjął decyzję, aby stworzyć Harney & Sons. Pracował dla innych całe życie i czuł (w wieku 53 lat), że nadszedł czas, aby uruchomić swój własny biznes.

     Ponieważ pracował z Stanleyem Masonem w Sarum Tea 13 lat, zrozumiał podstawy herbaty. Jednak „herbata” w tamtych czasach to była zupełnie inna historia. Chiny otworzyły się dopiero niedawno i było tylko kilka herbat pochodzących z tamtego rejonu. Tajwan był źródłem podstawowych „chińczyków”. Indyjskie herbaty wciąż były pod silnym wpływem brytyjskich, Darjeelings i Assams były ciemne i monotonne, w sam raz dla mleka i cukru. Indie dopiero zaczynały eksperymentować zmieniając styl herbat szukając bardziej sezonowych i bardziej aromatycznych krzewów. Japonia prowadziła Senchas dla siebie. Więc z powrotem w 1983 roku, świat herbaty nie oferował zbyt wiele wspaniałych mieszanek. I to był dobry czas, bo mało, kto pił herbatę.

     John Harney zobowiązał się do oferowania najlepszych herbat Świata. Jego miłość do herbaty rozprzestrzeniła się w jego rodzinie i klientów na całym świecie. Harney & Sons serwuje dziś herbatę w wielu najlepszych na świecie Hotelach i Restauracjach.

     W listopadzie 2010 Harney & Sons otworzyła bardzo modny sklep firmowy w Soho, NYC. To niesamowite miejsce od podłogi do sufitu prezentuje się ponad 250 odmian herbat sypanych, dając szczęście odwiedzającm świat herbaty na wyciągnięcie ręki.

Wybierz kategorię

Harbaty w torebkach

Jeśli pijesz  dużo herbaty, i jesteś miłośnikiem wygodne herbacianej saszetki, nasze 50 torebek pasji jest dla Ciebie. Folia owija wnętrze każdej z naszych 50 torebek co zapewnia doskonałą ochronę i smak, w przeciwieństwie do papierowej torebki. Tak wiele starań Harney & Sons powoduję, że każda chwila naparu herbacianego z tak zabezpieczonej torebki staje się wyjątkowa a aromat nigdy nie zwietrzeje.

Herbaty w jedwabnych saszetkach

Firma Harney & Sons Fine Teas jest dumna mogąc zaoferować swoim klientom herbaty sypane, pakowne w przepiękne jedwabne saszetki. Doskonałe połączenie jakości herbaty sypanej oraz korzyści z użycia saszetki, które znajduje aprobatę u najbardziej wybrednych koneserów herbaty. Jako że jesteśmy pierwszą firmą, która wprowadziła jedwabne saszetki na rynki Europy Centralnej i Wschodniej, nasi klienci mogą liczyć na nieporównywalną świeżość, jakość i różnorodność naszych mieszanek. Nasze saszetki dostępne są w puszkach po 20 sztuk

Herbaty artystyczne

Herbata zwinięta w kłębek czekająca na ożywienie, na łyk gorącej wody. Po zalaniu zachowuje się jak na przedstawieniu w teatrze rozwijając się i ukazując całe pięknoi grację. Warto zaparzać ten kwiat w przezroczystym naczyniu by móc obserwować przemianę a jest na co popatrzeć. Idealna na prezent bo nie co dzień możemy przyglądać się takiemu Show.